Znalezione w sieci, część 2

„Dobra wiadomość – rośnie nasza oczekiwana długość życia. Obecny 30-latek ma przed sobą przeciętnie 48 lat życia. Z tego prawdopodobnie co najmniej 10 lat spędzi na emeryturze. Innymi słowy, zostało mu ok. 30 lat na to, by dodatkowo odłożyć na stare lata.”

Tak zaczyna się artykuł, w którym dowiedzą się Państwo ile lat dożywa statystyczny Polak, a ile Polka. Warto też przeczytać w nim o tym, ile lat statystycznie przeżyjemy w zdrowiu i jak ma się to do średniej w unii europejskiej. I niestety ostatni wniosek, że jeżeli dłużej żyjemy, to nieuchronne jest że będziemy dłużej pracować. Całość znajdą państwo tu:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Obecny-30-latek-ma-przed-soba-jeszcze-ok-48-lat-zycia-7353939.html

 

Inną ciekawostką wybraną dla Państwa, jest artykuł poświęcony oprocentowaniu obligacji rządowych u naszego zachodniego sąsiada. Myślę, że zaskoczy Państwa informacja, dlaczego i na jaki okres niemieckie obligacje notowane są przy ujemnej stopie procentowej. Zapraszam do przeczytania całości tu:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemieckie-obligacje-ryzyko-bez-zysku-7359283.html

 

Paweł Jakubowski

 Treść powyższej analizy nie stanowi “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym niniejszy serwis oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 

 

Your email address will not be published.

Scroll to Top