Znalezione w sieci, cz. 3

W tym wydaniu cyklu, dwa zupełnie różne tematy.

W związku z tym, ze sezon rowerowy w pełni, warto przypomnieć sobie, ile może nas kosztować lekceważenie przepisów dotyczących poruszania się rowerem po drogach i chodnikach. Np. przejazd, zamiast przeprowadzenia roweru przez przejście dla pieszych, bez wydzielonej ścieżki rowerowej, może nas kosztować nawet 100 zł.

Pozostałe wykroczenia oraz ich wartość w postaci mandatu znajdą Państwo w tym linku:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Poradnik-rowerzysty-8-sytuacji-w-ktorych-dostaniesz-mandat-7217305.html

Inną ciekawą informacją, na którą chyba wielu liczyło – czekało jest to, że rząd rozpoczyna jednak pracę nad OFE. Oznaczać to może ostateczne zlikwidowanie II filaru. Być może w zamian pojawi się inne, korzystniejsze rozwiązanie niż to, które oferuje  IKE i IKZE, pozwalające, czy też “zmuszające” do oszczędzania pieniędzy na przyszłość. O pierwszych przymiarkach rządu i ich ewentualnych konsekwencjach związanych ze zmianami w OFE przeczytają Państwo tu:

http://www.rp.pl/Moja-Emerytura/305269939-Przymusowa-konsolidacja-OFE.html#ap-2

 

Paweł Jakubowski

 Treść powyższej analizy nie stanowi “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym niniejszy serwis oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Your email address will not be published.

Scroll to Top