Znalezione w sieci cz. 1

Dziś rozpoczynamy cykl, w którym będziemy wyszukiwać w sieci artykuły, które uznaliśmy za ciekawe, informacje w nich zawarte mogą Państwa zaskoczyć, a dotyczą bardzo istotnych tematów, które wpływają na nasze życie.

 

Rozpoczynamy od dwóch artykułów, które pojawiły się w ostatnim czasie i łączą się, a dotyczą demografii w Polsce i w Europie oraz jej skutkami na przyszłość.

Pierwszy ma tytuł: “Europa wymiera. Polska w gronie demograficznych PIGS”, a całość można znaleźć tu:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Europa-wymiera-Polska-w-gronie-demograficznych-PIGS-7338846.html

Z artykułu wynika, że aby utrzymać zastępowalność pokoleń, współczynnik dzietności powinien wynosić 2,1. Żaden kraj w Europie nie osiąga potrzebnego wyniku.

Inną tabelą pokazaną w artykule jest przeciętny wiek kobiet, które rodzą pierwsze dziecko. Nie chcąc psuć zabawy w zgadywanie proszę skierować swe kroki do powyższego linku, w każdym razie informacje co do Europy, a szczególnie co do Polski są zatrważające i mogą spowodować kryzys demograficzny, który szerzej opisany jest w artykule: “Trzy przerażające wykresy dla Polski”. Całość znajdziecie Państwo tu: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Trzy-przerazajace-wykresy-dla-Polski-7347092.html

W tym artykule dowiedzą się Państwo o przewidywanym współczynniku zależności, który pokazuje liczbę emerytów do liczby pracujących.

Dość jasno wynika z tego, że system emerytalny, który mamy dziś, albo ulegnie drastycznej zmianie, albo wręcz upadnie. Dzisiejsi trzydziestolatkowie powinni zadbać więc o swoją przyszłość m.in. wybierając rozwiązania, które opisujemy na naszej stronie w Inwestycjach regularnych. (http://alternatywadolokaty.pl/category/inwestycje-2/programy-regularnego-oszczedzania/ )

Your email address will not be published.

Scroll to Top